Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Jāzepa Vītola 7.starptautiskais pianistu konkurss

Jau nākamnedēļ aizsāksies viens no nozīmīgākajiem pasākumiem Latvijas klaviermūzikā – Jāzepa Vītola 7.starptautiskais pianistu konkurss, kuru organizē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Liepājas Simfonisko orķestri, un Borisa un Ināras Teterevu fondu.

Šogad pieteikumu ģeogrāfija ir iespaidīga – dalībai 1. kārtā pēc iesūtītajiem video un audio ierakstiem JVLMA Klavieru katedras docētāji atlasījuši 47 pianistus no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Japānas, Baltkrievijas, Dānijas, Itālijas, Īrijas, Ķīnas, Norvēģijas, Rumānijas, Turkmenistānas, Ukrainas un Zviedrijas. Jauniešu spēli Latvijā konkursa trijās kārtās vērtēs starptautiska žūrija - Gildholas Mūzikas un drāmas skolas Klavieru katedras vadītājs Ronans O'Hora (žūrijas priekšsēdētājs, Lielbritānija), Juris Kalnciems (Latvija), Ivari Ilja (Igaunija), Jurģis Karnavičs (Lietuva), Madina Faizijeva (Uzbekistāna) un Pjērs Frančesko Forlenca (Itālija).

Žūrijas priekšsēdētājs pianists Ronans O’Hora komentē konkursu sekojoši: “Es priecājos atkārtoti uzņemties Jāzepa Vītola 7. Starptautiskā pianistu konkursa žūrijas priekšsēdētāja pienākumus. Konkursa bagātīgā vēsture liecina par tā nozīmīgo ieguldījumu jauno pianistu karjeru attīstībā. Nešaubos, ka arī 2017. gada konkurss atklās brīnišķīgus jaunos talantus, piepulcējot tos iepriekšējo konkursu laureātu zvaigznājam.”

Konkursa atklāšana un koncerts izskanēs JVLMA Lielajā zālē 26. oktobrī plkst. 18.00, kur dalībnieki arī izlozēs uzstāšanās kārtību. Koncertā priekšnesumus sniegs žūrijas priekšsēdētājs pianists Ronans O’Hora un JVLMA Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Konkursa pirmā kārta JVLMA Lielajā zālē noritēs 27. un 28. oktobrī, otrā kārta - 29. un 30. oktobrī, bet fināla kārta ar Liepājas Simfonisko orķestri skanēs Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 1. un 2. novembrī plkst.18.00 diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā. Laureātu vārdi kļūs zināmi noslēguma koncertā un apbalvošanas ceremonijā 3. novembrī plkst. 19.00 “Lielajā dzintarā”. Konkursa tiešraide būs pieejama internetā.

Biļetes uz konkursa atklāšanu, fināla kārtu un noslēguma koncertu pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs.
Vairāk informācijas par konkursa norises plānojumu konkursa mājaslapā www.vitolakonkurss.lv un Facebook lapā @vitolakonkurss

Jaunumi