Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Zvaigžņu festivāls – ar jaunu vērienu

Pianisma zvaigžņu festivāla tradīciju pārņēmējs – Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls – 2016.gadā iemirdzēsies ar jaunu vērienu, un no 5. līdz 13.martam piedāvās septiņus daudzveidīgus mūzikas vakarus koncertzālē "Lielais dzintars".

Jau pavasarī, noslēdzot 23.Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu, Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis norādīja, ka festivāls pēc gada pārdzims plašākā formātā, turpmāk piesaistot ne tikai pianistus, bet arī izcilus dziedātājus, izcilus citu instrumentu virtuozus, un kļūs vēl saistošāks publikai. Līdz ar to tas vairs nebūs Starptautiskais Pianisma zvaigžņu, bet Liepājas Starptautiskais Zvaigžņu festivāls.

"Pianisma zvaigžņu festivālu varēja salīdzināt ar upi, kuras galvenā straume ir klaviermūzika visdažādākajos izpausmes veidos. Tagad upe ieplūdīs jūrā, proti, simfoniskajā mūzikā. Mēs vēlamies, lai arī mūsu korus uzskatītu par zvaigznēm – Latvijā tā varbūt ir pierasta lieta, bet ārzemēs šāda līmeņa koru uzstāšanos gaida ar atplestām rokām. Arī diriģents, dziedātājs vai instrumenta solists var būt zvaigzne. Un, ja līdz šim mēs nevarējām festivālā spēlēt, piemēram, simfonijas, tad jaunajā formātā tādu šķēršļu vairs nav. Tiek paplašināts un bagātināts piedāvājums klausītājiem, festivāls pārmanto tradīcijas un ieiet nākamajā fāzē. Brīnišķīgi, ka Liepāja ir iegādājusies jaunus koncertflīģeļus – tas atrisina problēmu, ar kuru cīnījāmies daudzu gadu garumā," sacīja U.Lipskis.

Uzsverot tradīciju turpināšanu, klaviermūzika festivālā būs viena no svarīgākajām pozīcijām arī turpmāk. 2016.gadā festivālā viesosies pianisti no Vācijas, Izraēlas, Palestīnas un Indijas. Būs arī kamermūzikas vakari, jaunums būs kora mūzikas koncerts, bet noslēguma koncertā solo zvaigznes būs mežraga un vijoles virtuozi.

Liepājas 24.Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā sestdien, 5.martā, "Lielā dzintara" Lielajā zālē Liepājas Simfonisko orķestri diriģēs Matiass Manasi (Vācija), bez tam viņš pats arī sēdīsies pie klavierēm. Vēl koncertā piedalīsies klavierduets DUO AMAL – Jarons Kolbergs (Izraēla) un Bišara Haroni (Palestīna).

Svētdien, 6.martā, "Lielā dzintara" Kamerzālē klavierduets DUO AMAL muzicēs koncertā "Solo klavierēm četrrocīgi". Otrdien, 8.martā, Kamerzālē uzstāsies "Spīķeru kvartets", bet dienu vēlāk – mūziķu apvienība "Carion Quintett" . Piektdien, 11.martā, "Lielā dzintara" Lielajā zālē koncertā "Fascinējošās balsis" klausītājus priecēs Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā.

Sestdien, 12.martā, "Lielā dzintara" Lielajā zālē pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies tā ilggadējais viesdiriģents Lucs Kēlers (Vācija). Šajā koncertā soliste būs pianiste Šeila Arnolda (Indija / Vācija). Visbeidzot festivāla noslēguma koncertā svētdien, 13.martā Liepājas Simfonisko orķestri diriģēs tā mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala, solo partijas izpildīs vijolniece Elīna Bukša un mežraga virtuozs Kristofs Ess (Vācija).

Biļetes uz festivālu jau iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Šobrīd iespējams iegādāties arī biļetes uz citiem 2016.gada pirmajā pusē paredzētajiem LSO koncertiem. 29.janvārī "Lielajā dzintarā" komponista Imanta Kalniņa jubilejas koncertā "Mūžam jaunais" izskanēs trīs pirmatskaņojumi – 7.simfonija, Koncerts obojai un orķestrim (solists Pēteris Endzelis), kā arī simfoniskā miniatūra "Santkrusa". Arī 2016.gadā turpināsies koncertcikls "Liepājas skaņas Rundāles pilī"  – tuvākais koncerts paredzēts 20.februārī pils Baltajā zālē, kad Liepājas Simfoniskais orķestris muzicēs kopā ar pianisti Aurēliju Šimkus. Līdz sezonas noslēgumam paredzēti vēl trīs koncerti. Tāpat vēl nopērkamas biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra Ziemassvētku koncertu "Priecājieties un gavilējiet" 17.decembrī "Lielajā dzintarā".

Jaunumi