Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Šogad festivālā skanēs arī izcila kormūzika

11.martā plkst.19 Liepājas koncertzāles „Lielais dzintars” Lielajā zālē 24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla ietvaros koncertu ar nosaukumu „Fascinējošās balsis” sniegs viens no pasaulē nozīmīgākajiem kamerkoriem – Latvijas Radio koris.

„Latvijas Radio koris ir viens no labākajiem Eiropas kamerkoriem, kura augstā muzikālā kultūra, inteliģence un unikālā iespēju skaņu bagātība no kristālisku pilienu dzidruma, orķestrālu krāsu varenības līdz cilvēka balss robežu pārvarēšanai padarījusi to par īpašas skaniskās firmas zīmi pasaules kormūzikas kartē,” saka muzikologs Orests Silabriedis. Pasaulē atzītais igauņu diriģents Tenu Kaljuste par Latvijas Radio kori ir izteicies: „Domāju, ka šis ir viens no nozīmīgākajiem pasaules koriem.”

2014.gadā prestižo Grammy mūzikas balvu kategorijā „Labākais kora sniegums" ieguvis ECM izdotais igauņu komponista Arvo Perta mūzikas albums Adam's Lament, kura ierakstā piedalījies arī Latvijas Radio koris. Lielu atzinību guvis Radio kora veiktais Sergeja Rahmaņinova „Vesperu’’ ieskaņojums, kuru prestižais mūzikas žurnāls Gramophone nosaucis par 2013.gada februāra mēneša ierakstu. Par radošo darbību koris astoņas reizes saņēmis Lielo mūzikas balvu.

No 1992.gada Latvijas Radio korī strādā divi diriģenti – tā mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš. 24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncertā pie diriģenta pults stāsies Sigvards Kļava – viens no Latvijas ievērojamākajiem diriģentiem, diriģēšanas pedagogs, producents, diriģents, kurš vairākkārt bijis arī Dziesmu svētku virsdiriģents, kā arī veidojis svētku māksliniecisko koncepciju.

Latvijas Radio kora izpildījumā būs iespēja baudīt koncertprogrammu „Fascinējošās balsis”, kas veidota no divām ļoti atšķirīgām daļām. Kā stāsta Sigvards Kļava: „Pirmā prezentē šī brīža kora skanējumu un kvalitātes. Ar Ziemeļvalstu komponistu mūziku mēģināsim parādīt to būtisko un reģiona identitāti apliecinošo kora mūzikas kultūru. Otrā savukārt ir pretstats – Brāmsa izcilie ansambliskie opusi, kas veido šo neatkārtojami skaisto balss un klavieru saspēli, mīlas poēzijas šedevri.”

Jaunumi