Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO koncertēs ar Andri Pogu un Kristīni Blaumani

15.aprīlī plkst.19 koncertzālē „Lielais dzintars” un 16.aprīlī plkst.17 Rundāles pilī kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz skatuves kāps Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Poga un Londonas Filharmonijas orķestra pirmais čells – Kristīne Blaumane. Programmā Rihards Štrauss.

Ar Liepājas Simfonisko orķestri pēc ilgāka pārtraukuma atkal sadarbosies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, kurš savulaik jau paspējis būt gan profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” vadītājs, gan Orchestre de Paris galvenā diriģenta Pāvo Jervi asistents, kā arī Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents. Vēl marta sākumā viņš veiksmīgi debitēja ar vienu no pasaules pirmā piecinieka orķestriem – Leipcigas Gewandhaus simfonisko orķestri.

Andra Pogas un Liepājas Simfoniskā orķestra interpretācijā klausītājiem būs iespēja baudīt 19.gadsimta nogales un 20.gadsimta sākuma izcilā vācu komponista Riharda Štrausa mūziku. Koncerts sāksies ar 1945.gadā sarakstītajām „Metamorfozēm” 23 stīgu instrumentiem, kas ir viens no komponista pēdējiem darbiem – tiešu un personisku sāpju caurausts un emocionāli piepildīts. 

Pēcāk Liepājas Simfoniskajam orķestrim uz skatuves pievienosies viena no Latvijas izcilākajām čellistēm ar lielisku starptautisku karjeru – Londonas Filharmonijas orķestra soliste Kristīne Blaumane, lai atskaņotu Štrausa krietni agrāk, 1897.gadā sarakstīto darbu – simfonisko poēmu „Dons Kihots” pēc Migela de Servantesa slavenā romāna. Tas ir spilgts ilustratīvā programmatisma piemērs, kam autors devis apakšvirsrakstu „Fantastiskas variācijas par bruņinieciska rakstura tēmu”. Īpaša loma šajā skaņdarbā ir čella partijai; čella tembrs personificē Donu Kihotu, un tā solo partija ir sevišķi izvērsta un virtuoza.

„Iespēja interpretēt Riharda Štrausa mūziku mani vienmēr ļoti iedvesmo – teju katrs viņa sacerētais skaņdarbs ir meistardarbs. Tie ir kā dažādi, iztēli un fantāziju rosinoši simfoniski stāsti. Šajā programmā ietvertie skaņdarbi ir ārkārtīgi atšķirīgi – gandrīz vai kā divu dažādu komponistu sacerēti. 19.gadsimta nogales Štrauss ar savu krāšņo simfonisko poēmu “Dons Kihots”, kas pēc savas būtības ir variācijas čellam ar orķestri, ilustrējot epizodes un tēlus no visiem kopš skolas laikiem pazīstamā Servantesa stāsta. Un „Metamorfozes” – mūža nogales Štrauss – vairs ne tik tieši ilustratīvs, daudz dziļāks, filosofisks un traģisks vēstījums, var teikt, pat rekviēms kara laikā sagrautajām Rietumu kultūras vērtībām,” par koncertprogrammu stāsta diriģents Andris Poga.

Šeit neliels video ieskatam, kur par gaidāmajiem koncertiem stāsta LSO mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

Biļetes uz koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lvPensionāriem uz koncertu Liepājā tiek piedāvātas biļetes ar 70% atlaidi. 

Koncerts Liepājā tapis sadarbībā ar koncertzāli „Lielais dzintars”. 

Jaunumi