Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO Jāņa Vecbrāļa fotogrāfijās apceļo Latviju

Fotostudijas „Fotast” vadītāja Jāņa Vecbrāļa personālizstāde „Saskati mūziku” tika atklāta pagājušajā vasarā Liepājā. Līdz šim tā tikusi eksponēta arī Aizputē, Bauskā, Vaiņodē, bet, sākot ar 3.maiju, izstādi varēs aplūkot arī Talsos.

Jāņa Vecbrāļa personālizstādes atklāšanā, kas 2015.gada 30.jūlijā norisinājās Liepājas Latviešu biedrības namā reizē ar Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotā festivāla „Liepājas vasara” atklāšanas koncertu, bija izstādītas 15 fotogrāfijas ar ilgākā laika posmā foto objektīvā notvertiem mirkļiem no orķestra dzīves – koncertiem, aizkulisēm, arī no Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla un festivāla „Liepājas vasara”. Pa šo laiku izstāde, kurai laika gaitā piepulcējušās klāt vēl 6 fotogrāfijas, bijusi skatāma gan Aizputes muzejā, gan Vaiņodes Kultūras namā un Bauskas Kultūras centra izstāžu zālē, nu to varēs aplūkot arī Talsu Tautas namā.

„Jau vairākus gadus man ir iespēja būt salīdzinoši tuvu klasiskajai mūzikai. Lai gan visu savu dzīvi pret to esmu izturējies neitrāli, jāatzīst, ka nu esmu to iemīlējis. Nepārzinu to visās tās smalkajās niansēs, bet jūtu to ar sirdi,” par izstādes tapšanas impulsiem saka fotogrāfs. „Šīs mūzikas patika man ir nākusi ne vien caur ausīm, bet arī caur fotoaparāta objektīvu. Tā ir iespēja būt mūziķu tuvumā, redzēt emocijas tuvplānā. Man ir bijusi lieliska iespēja iepazīt māksliniekus ne tikai koncertos, bet arī aizkulisēs. Rezultātā ir tapušas daudz fotogrāfijas. Īpaši mīļas man ir tās, kurās ir vārdos neaprakstāmi un nenoraksturojami mirkļi, emocijas, izjūtas. Un tieši šīs izjūtas ir tās, kas deva izstādei nosaukumu „Saskati mūziku”.”

Turpmāk izstāde būs skatāma vēl citās Latvijas pilsētās.

Jaunumi