Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LSO aicina baudīt Ziemassvētku sajūtas

23. decembrī pulksten 19.00 koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā kopā ar valsts akadēmisko kori “Latvija” un Latvijas Nacionālas operas solistiem Lauru Grecku un Mihailu Čuļpajevu atskaņos Riharda Dubras Ziemassvētku oratoriju.

„Oratorio in Natali Gaudio" ir komponista Riharda Dubras lielformāta darbs orķestrim, korim un solistiem, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 2011. gada nogalē; savukārt 2013. gadā tas tika ieskaņots un izdots CD formātā. Pats komponists vēl pirms šī skaņdarba pirmatskaņojuma stāstīja, ka “viņa Ziemassvētku mūzika ir vairāk filozofiska, nekā parasti pieņemts uzskatīt, jo (viņu) vairāk interesē tieši Ziemassvētku nakts izjūtas, nevis svētku rīta jautrība”. Ziemassvētku oratorija aicina klausītājus piedzīvot brīnišķīgas Ziemassvētku nakts izjūtas, kuru pamatā ir sapņošana, viegla laimes izjūta, cerības, mierinājuma un absolūtas mistikas klātbūtne.

Pēc Dubras Ziemassvētku oratorijas pirmatskaņojuma Rīgā arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs atzina, ka “komponistam Rihardam Dubram, radot šo skaņdarbu, ir izdevies sadzirdēt tās gaviles, kas Ziemassvētkos skanējušas debesīs”.

Noslēpumainās Riharda Dubras Ziemassvētku oratorijas atskaņošanā piedalīsies arī mecosoprāns Laura Grecka un tenors Mihails Čuļpajevs, kas vēl pagājušajā gadā tika nominēts Latvijas Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala stāsta: “Ļoti gaidu 23.decembri, kad varēšu diriģēt Riharda Dubras "Ziemassvētku oratoriju". Pirms vairākiem gadiem kā klausītājs biju klāt šī darba pirmatskaņojumā Rīgā, un uz mani tas atstāja ļoti spilgtu iespaidu. Pazīstot kori "Latvija", tieši šo opusu ļoti gribēju atskaņot koncertzālē "Lielais dzintars". Tas varētu brīnišķīgi izskanēt, radot īstu Ziemassvētku noskaņu.”

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Koncertu "Ziemassvētku oratorija" Liepājas Simfoniskais orķestris piedāvā sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”.

Jaunumi