Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Duo Amal ar diviem koncertiem Liepājā

24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla ietvaros 6.martā plkst.18 Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars” ar solo programmu uzstāsies viens no šobrīd pasaulē vadošajiem klavierduetiem „Duo Amal” – Jarons Kolbergs no Izraēlas un Bišara Haroni no Palestīnas.


Klavierdueta „Duo Amal” nosaukums, tulkojot no arābu valodas, ir „Cerība”. Tie ir divi izcili mūziķi, kas aktīvi koncertē arī kā solopianisti – Jarons Kolbergs no Izraēlas un Bišara Haroni no Palestīnas. Šobrīd šis ir viens no pasaulē labākajiem jaunajiem klavierduetiem, plaši pazīstamā diriģenta Zubina Metas protežē. Kā pats meistars viņus ir raksturojis: „Divi izcili pianisti. Tā ir ne tikai brīnišķīga draudzība, bet pilnīgi noteikti arī ļoti baudāma muzikālā sadarbība.” Duetu pārstāv Ņujorkas aģentūra CAMI, kas strādā arī ar tādām pianisma superzvaigznēm kā Lang Lang un Mauricio Polini. Abi pianisti tiek aicināti uzstāties pasaules prestižākajās koncertzālēs Eiropā, Āzijā, arī Tālajos Austrumos. Par savu sniegumu duets ir saņēmis sajūsmas pilnas atsauksmes pasaules medijos. The Sydney Herald viņu uzstāšanos slavē kā „aizraujošu”, laikraksts Haaretz viņu sniegumu raksturo kā „absolūtu sprādzienu”, savukārt klasiskās mūzikas apskatnieku vietne Concerto Net viņus dēvē par „satriecošu jauno klavierduetu”.

Pianistu pirmā kopīgā uzstāšanās notika 2008. gadā Oslo, kas tika plaši atspoguļota un jūsmīgi sveikta Eiropas presē, slavējot gan mūziķu sniegumu, gan sadarbības vēstījumu – ar mūzikas starpniecību liecināt par iespējamām draudzīgām attiecībām starp Izraēlu un Palestīnu, kuru starpā izsenis valda politisks un etnisks saspīlējums. Kopš 2011. gada klavierduets muzicē kopā regulāri, koncertējot Eiropā, ASV, Āzijā un Tālajos Austrumos un atskaņojot daudzpusīgu repertuāru no baroka laikmeta līdz mūslaiku komponistu darbiem. Amplitūdā no romantisma līdz mūslaiku mūzikai Duo Amal iepazīsim arī Liepājā.

Par izvēlēto koncertprogrammu pianists Jarons Kolbergs stāsta: „Programma būs visnotaļ dažāda, esam tajā iekļāvuši dažus no mūsu iecienītākajiem skaņdarbiem – tas būs Šūberts, būs speciāli mums rakstīta mūzika – džezīga, ātra, izklaidējoša, būs arī mazliet abstrakta mūsdienu mūzika, kur dažādāk tiks izmantotas gan klavieru stīgas, gan pedāļi, kā arī japāņu komponista Terašimas versija Prokofjeva klasiskajai simfonijai un noslēgumā Rahmaņinova Pirmā svīta klavierēm.”

Pianistu duetu „Duo Amal” varēs dzirdēt arī 24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā 5.martā, kur kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri vācu diriģenta Matiasa Manasi vadībā duets atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta Desmito koncertu divām klavierēm un Fransisa Pulenka Koncertu divām klavierēm un orķestrim.

Jaunumi