Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LIEPĀJAS VASARA / Mūzikas festivāls

Festivāls LIEPĀJAS VASARA, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla LIEPĀJAS VASARA garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783.gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato, Maija Kovaļevska un vēl citi.

 

27.07.2019. plksten 18:00 koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle
ROKA BALĀDES
Iespaidīgā festivāla atklāšanas koncertā Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atskaņos pasaulslavenas roka balādes. Uz skatuves kāps latviešu dziedātāji Daumants Kalniņš un Atis Ieviņš, kā arī Lietuvā ļoti zināmais Jeronims Miļus. Programmā dzirdēsim daudzu leģendāru apvienību mūziku (Queen, Deep Purple, Foreigner, Depeche Mode, Bryan Adams, Metallica, Bon Jovi, Led Zeppelin un vēl).

 

2.08.2019. plksten 19:00 koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle
VOKĀLĀS KAMERMŪZIKAS PĒRLES
Izsmalcinātā kamermūzikas koncertā festivāls piedāvā izbaudīt burvīgo Margaritas Vilsones soprāna balsi. Latvijas Nacionālās operas un Nirnbergas valsts Teātra operas studijas solisti uz klavierēm pavadīs Vācijā rezidējošais brazīļu pianists Marselu Amarals. Programmas divās daļās skanēs Albana Berga, Ērika Volfganga Korngolda, Jozefa Marksa, Bendžamina Britena, Sergeja Prokofjeva un Sergeja Rahmaņinova mūzika.

 

7.08.2019. plksten 19:00 koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle
WILLOW FARM LABĀKĀS DZIESMAS
Atzīmējot 25.gadadienu, grupa “Willow Farm” rudenī klajā laidīs savu ceturto studijas albumu. Festivāls klausītājiem piedāvās gūt daļēju ieskatu jaunajā muzikālajā materiālā. Koncerta divās daļās (pirmā – akustiskās noskaņās, otrā vairāk rokkoncerta tradīcijās) varēs dzirdēt dziesmas no topošā albuma, kas mīsies ar kompozīcijām no agrāko gadu ierakstiem.

 

9.08.2019. plksten 19:00 koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle
ROMANTISMA ZIEDONIS
Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā koncertēs kopā ar šī gada Lielās mūzikas balvas ieguvēju – klarnetisti Annu Gāgani, atskaņojot Kārļa Marijas fon Vēbera Pirmo koncertu klarnetei un orķestrim. Savukārt ar arfisti Dārtu Tisenkopfu orķestris izpildīs Kloda Debisī “Sakrālo un laicīgo deju” arfai ar stīgām. Koncerta programmā varēs baudīt arī Fēliksa Mendelszona Itāļu simfoniju un Volfganga Amadeja Mocarta 29.simfoniju.

 

14.08.2019. plksten 19:00 koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle
BOHĒMA ČELLAM UN KLAVIERĒM
Kamermūzikas žanrā festivāls piedāvā baudīt čellista Ivara Bezprozvanova un pianista Riharda Plešanova saspēli Sergeja Rahmaņinova, Dmitrija Šostakoviča, Jāņa Ķepīša, Pētera Plakida un Roberta Šūmaņa mūzikā. Gaidāms arī pasaules pirmatskaņojums Kristapa Pētersona jaundarbam “Mūzika čellam un klavierēm”. Iejūtoties konferansjē lomā, mūzikas pasaules burvību klausītājiem atklāt palīdzēs Orests Silabriedis.

 

17.08.2019. plksten 18:00 koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle
AGNESE EGLIŅA TÊTE-À-TÊTE
Brīnumaini personīga satikšanās kamermūzikā būs vienmēr enerģiskās un optimisma pilnās pianistes Agneses Egliņas solo koncerts. Viņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Tā ir mūziķe, kas pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi. Agnese Egliņa – viena no pieprasītākajiem jaunās paaudzes pianistiem Latvijā.

 

23.08.2019. plksten 19:00 koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle
IMANTA KALNIŅA SESTĀ UN DIRUFLĒ REKVIĒMS
Festivāla noslēgumā sadarbībā ar Garīgās mūzikas festivālu Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā izpildīs Imanta Kalniņa veltījumu sievai – Sesto simfoniju, kam iedvesma smelta Rabindranata Tagores dzejā un psalmos, un franču komponista Morisa Diruflē slavenāko veikumu – meditatīvo un labskanīgo Rekviēmu, kas ir daudzu koru repertuāra hits. Solo partiju dziedās soprāns Laura Teivāne. Pie ērģelēm - Liene Andreta Kalnciema.

Biļetes uz festivāla LIEPĀJAS VASARA koncertiem meklējiet visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās, kā arī www.bilesuparadize.lv.