Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

LIEPĀJAS STARPTAUTISKAIS ZVAIGŽŅU FESTIVĀLS

LIEPĀJAS STARPTAUTISKO ZVAIGŽŅU FESTIVĀLU savulaik kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Festivālā ir uzstājušies vairāk kā 170 pianisti no visas pasaules - Eiropas, Āzijas, Ziemeļ- un Dienvidamerikas, Austrālijas. Starp māksliniekiem ir tādi vārdi kā Džulians Džozefs, Mihails Voskresenskis, Fredijs Kempfs, Noriko Ogava, Roberts Mičels, Kristīna Ortiza, Dmitrijs Baškirovs, Staņislavs Igolinskis, Brižita Anžerera, Lazārs Bermans, Rolando Luna, Čano Domingess, Eldars Djangirovs un daudzi citi.

Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē "Lielais dzintars", festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot ne tikai pianistus, bet arī izcilus dziedātājus, izcilus citu instrumentu virtuozus, un kļuvis vēl saistošāks publikai. Līdz ar to tas vairs nav Starptautiskais Pianisma zvaigžņu, bet Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Tagad festviāla zvaigžņu sarakstam var pievienot arī tādus vārdus kā Miša Maiskis, Gidons Krēmers, "Carion Quintet", Sergejs Nakarjakovs, Sergejs Dogadins, Maksims Risanovs, Dāvids Gerings, Iveta Apkalna, Karels Dohnals, Mišaels Pipokiņa, Vilems Lačumija, Dmitrijs Sinkovskis un vēl citi. 

Festivāla sekmīgā sadarbība ar citu valstu solistiem un diriģentiem veido Latvijas kultūras atpazīstamību pasaulē un nodrošina Latvijas iedzīvotājus ar augstas klases atskaņotājmākslas koncertiem.

 

29. LIEPĀJAS STARPTAUTISKAIS ZVAIGŽŅU FESTIVĀLS
1. jūlijs - 27. augusts, 2021
Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars"

Šovasar Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls uzmirdzēs jūlijā un augustā, dāvājot brīnišķīgus klasiskās un džeza mūzikas mirkļus izcilu mūziķu interpretācijā.

Lieliskie diriģenti Gintars Rinkevičs un Atvars Lakstīgala, Liepājas Simfoniskais orķestris, virtuozie un radoši spilgtie klaviernieki Agnese Egliņa, Georgijs Osokins un Reinis Zariņš, spožais lietuviešu soprāns Vida Miknevičūte, pasaulē pieprasītais tenors Aleksandrs Antoņenko, smalkjūtīgie kamerdziedātāji Ilze Grēvele-Skaraine un Rinalds Kandalincevs, Gruzijas džeza balss Liza Kereselidze un dzīvīgais Xylem Trio — piecos neaizmirstamos vakaros koncertzālē “Lielais dzintars".

1. jūlijs pulksten 20
LATVIEŠU VOKĀLĀ KAMERMŪZIKA

2. jūlijs pulksten 20
GEORGIJS OSOKINS. FRIDERIKA ŠOPĒNA KLAVIERMŪZIKA

3. jūlijs pulksten 20
BRĀMSS UN OPERA

26. augusts pulksten 20
LIZA KERESELIDZE UN XYLEM TRIO

27. augusts pulksten 20
ALEKSANDRS ANTOŅENKO UN LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Biļetes - "Biļešu Paradīzes kasēs" un www.bilesuparadize.lv
Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Liepājas pilsēta, Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.