Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

TIEŠRAIDE. PĒTERĪTIS UN VILKS. MUZIKĀLA PASAKA ĢIMENĒM

10.12.2021   11:00
tiešraidē no koncertzāles "Lielais dzintars"
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” skolas un pirmsskolas vecuma bērnus aicina iepazīt vienu no simfoniskās mūzikas pasaules hitiem — krievu komponista Sergeja Prokofjeva muzikālo pasaku “Pēterītis un vilks”! Tiešraides koncertprogrammā kā prelūdija simfoniskajai pasakai izskanēs valdzinoši spožā Džoakīno Rosīni uvertīra operai “Žagata zagle”, kas jaunos klausītājus ieraus cēlā Milānas opernama La Scala greznajā atmosfērā.
 
Simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks” ievedīs mazos klausītājus mūzikas pasaulē un iepazīstinās ar orķestra mūzikas instrumentiem, kas šoreiz izspēlēs pasakas varoņu lomas! Pēterīša tēmu izpildīs vīterojošie stīgu instrumenti, vilka tēmu izspēlēs brašie mežragi, Pēterīša drauga putniņa vīterošanu attēlos aizrautīgā flauta, pīles lomā — skanīgā oboja, ar kaķa mīkstajām ķepām soļos klarnete, bet vectētiņa viedo tēmu izspēlēs fagots.
 
Koncerta gaitā bērni mācīsies saklausīt dažādu instrumentu skaņas un sasaistīt tās ar putnu un dzīvnieku tēliem skaņdarbā. Programmu izpildīs Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons, bet stāstnieka lomā iejutīsies Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis.
 
Sergeja Prokofjeva pasaulslavenā simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks” pirmatskaņota pirms 85 gadiem un komponēta īpaši Maskavas bērnu teātrim. Kopš pasakas pirmā ieskaņojuma 1936. gadā, ko veica Bostonas Simfoniskais orķestris, darbs izdots vismaz 50 dažādās versijās angļu un citās valodās visā pasaulē. Kopā ar pasaules izcilākajiem mūziķiem šo pasaku publikai stāstījuši tādas slavenības kā Šons Konerijs, Stings, Bils Klintons, Mihails Gorbačovs, Šārona Stouna, Sofija Lorēna un daudzi citi. Pasaka devusi impulsu arī citu mākslas žanru pārstāvjiem — Volts Disnejs jau 1946. gadā radīja savu animācijas versiju, darbs pielāgots televīzijas, teātru un baleta izrādēm, tam radīta Ziemassvētku un pat Helovīna versija, bet 1975. gadā britu mūziķi Braiens Īno, Fils Kolins, Garijs Mūrs u.c. "Pēterīti un Vilku" izpildīja kā rokoperu.
 
Koncerta mērķauditorija: bērni vecumā no 4 līdz 12 gadiem.
 
Programmā:
Džoakīno Rosīni uvertīra operai “Žagata zagle”
Sergejs Prokofjevs simfoniskā pasaka “Pēterītis un vilks”
 
Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
 
Diriģents:
Kaspars Ādamsons
 
Stāstnieks:
Egons Dombrovskis
 
Režija:
Mārtiņš Kalita
 
Gaismu režija:
Mārtiņš Jansons
 
Kostīmu māksliniece:
Liene Rolšteina
 
Koncertprogramma ir iekļauta Kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma". Ja vēlaties iegādāties biļetes caur šo programmu, rakstiet lūdzu uz anita.lazdeniece@lielaisdzintars.lv
 
Organizē: Lielais dzintars
 
INFORMĀCIJA TIEŠRAIDES SKATĪTĀJIEM:
 
Tiešsaistes pieslēguma biļetes cena: 5,00 eiro
Informācija par tiešsaistes biļešu iegādi: Iegādājoties biļeti, uz Jūsu norādīto e-pastu tiks nosūtīts tiešraides piekļuves kods, kuru varēsiet izmantot, lai skatītos koncertu. Kods ir paredzēts vienai viedierīcei. Pieslēgšanās tiešraidei, sākot no plkst. 10.30.
 

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē