Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Liepājas Simfoniskā orķestra 141. sezonas atklāšanas koncerts

18.09.2021   19:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle

Paula ŠŪMANE / vijole
Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Gintars RINKEVIČS

Programmā:
Žans SIBĒLIUSS – Vijolkoncerts reminorā op. 47
Pēteris ČAIKOVSKIS – Simfonija “Manfrēds” siminorā op. 58

Atklājot 141. koncertsezonu, Liepājas Simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents Gintars Rinkevičs piedāvā izbaudīt romantisma mūzikas ziemeļnieciski dziļdomīgās šķautnes. Bairona poēmas un sniegotu Alpu ainavas iedvesmotā Čaikovska simfonija “Manfrēds” atklāj noslēpumainu un filozofisku tēlu, kas atrodas dzīves jēgas meklējumos. Savukārt Žana Sibēliusa vijolkoncerts ir neskaitāmu pretmetu sadursme – jūtīgais un sapņainais pret vētraini mežonīgo, šarmantais pret agresīvo, simfonisks orķestra skanējums pret spožu, solistisku virtuozitāti, kas tiks uzticēta izcilajai latviešu vijolniecei Paulai Šūmanei.

KLAUSĪTĀJU IEVĒRĪBAI: Koncerts plānots ar atvieglotiem drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus, kas ir vakcinējušies pret vai pārslimojuši Covid-19 un to apliecina ar derīgu Covid-19 sertifikātu. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.Covid19sertifikats.lv.

Koncerts būs pieejams arī tiešsaistē (biļetes koncerta tiešraides piekļuvei savos ekrānos atradīsiet turpat "Biļešu paradīzē"), un to varēs baudīt arī Latvijas Radio 3 Klasika tiešajā translācijā.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē