Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

KONCERTINTERVIJU CIKLS "TUVĀK" – ANDREJS REINIS ZITMANIS (KLARNETE, ĢITĀRA, TAUSTIŅI, VOKĀLS)

15.07.2021   19:00
tiešraidē no koncertzāles "Lielais dzintars"

Šajā īpašajā distancēšanās laikā radītais Liepājas Simfoniskā orķestra projekts TUVĀK ir attālināta tikšanās mūzikā un sarunā ar orķestra mūziķiem uz “Lielā dzintara” skatuves. Publikas mīlētais kolektīvs šobrīd daudziem asociējas vien ar  brīnišķīgu skaņu un skatuves kopskatu koncertzālē, pilī vai koncertarēnā, bet tuvāk iepazīt unikālās personības, kas veido šo orķestri, līdz šim nav bijusi iespēja. Šis koncertcikls, kas norisinās jau kopš aizvadītā gada vasaras, ir guvis lielu klausītāju atzinību, tāpēc arī šogad turpinām piedzīvot aizraujošas tikšanās ar Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem. Koncertsarunu cikls piedāvā baudīt gan apgarotu orķestra mākslinieku solo spēli visdažādākajos mūzikas stilos, gan sarunu ar koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu, kur uzzinām, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo mūsu mūziķus.

Šī būs reize, kad tuvāk iepazīsim Liepājas Simfoniskā orķestra klarnetistu ANDREJU REINI ZITMANI. Viņa klarnetes skanējumā dzirdēsim Luidži Basi Koncertfantāziju par operas “Rigoleto” tēmām. Šeit viņam pie klavierēm pievienosies Sintija Šteinkopfa. Savukārt kopā ar ģitāristu Kārli Matīsu Zitmani pavisa citā ampluā šo mūziķi dzirdēsim izpildām viņa grupas "Sudden Lights" kompozīcijas. 

Koncerta formāts ir paredzēts interneta tiešraides režīmam, tādēļ ilgs nepilnu stundu bez starpbrīža. BEZMAKSAS tiešraidi varēs vērot tepat Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā.