Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Dienvidkurzemes festivāls RIMBENIEKS / ROKA BALĀDES

31.07.2021   20:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle
Jaunais Dienvidkurzemes festivāls nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.
 
Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”.

*
Latvijas publikai jau labi pazīstamais lietuviešu roka dziedātājs Jeronims Miļus kopā ar latviešu jaudīgo balsu īpašniekiem Ati Ieviņu un Andri Ērgli sniegs spilgtu atskatu septiņdesmito, astoņdesmito un deviņdesmito gadu roka un smagā metāla mūzikā. Dzirdēsim tādas kompozīcijas kā grupas “Deep Purple” “Smoke on the Water”, zviedru rokgrupas “Europe” dziesmu “The Final Countdown”, grupas “Kansas” “Dust in the Wind”  un citus hitus. Tikmēr Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā tos iekrāsos jaunā, krāšņā skanējumā.
 
Koncertā uzstāsies:
Jeronims MIĻUS
Atis IEVIŅŠ
Andris ĒRGLIS

Gintars RINKEVIČS / diriģents
Liepājas Simfoniskais orķestris

un ritma grupa:
Aušra VARNELIENE / klavieres
Johnny SALAMANDER / elektriskā un akustiskā ģitāra
Mārtiņš ZĀLĪTE/ basģitāra
Artis ORUBS /sitamie instrumenti

Programmā skanēs:
Pasaulslavenas roka balādes

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

KLAUSĪTĀJU IEVĒRĪBAI: Koncerts plānots ar atvieglotiem drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus, kas ir vakcinējušies pret vai pārslimojuši Covid-19 un to apliecina ar derīgu Covid-19 sertifikātu. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.Covid19sertifikats.lv

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē