Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Dienvidkurzemes festivāls RIMBENIEKS / NOSLĒGUMA KONCERTS

20.08.2021   20:00
Liepājas Sv. Jāzepa katedrāle
Jaunais Dienvidkurzemes festivāls nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.
 
Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”.

*
Dienvidkurzemes festivāla “Rimbenieks” noslēguma koncerta centrā tiek likts poļu XX gadsimta klasiskās un kino mūzikas komponists Voicehs Kilars un viņa daiļrade. Daudziem, kas nav dzirdējuši komponista vārdu, viņa mūzika tomēr ir pazīstama slavenās un apbalvotās filmu mūzikas dēļ, taču šī būs viena no retajām iespējām dzirdēt Kilara koncertmūziku izskanam ārpus komponista dzimtenes robežām. Izvērstā “Mesa mieram” rakstīta 2000. gadā un ar emocionāli piesātinātu skanējumu ved klausītāju no tumsas uz gaismu. Harizmātiskā diriģenta Māra Sirmā vadībā to izpildīs spilgts, starptautisks solistu ansamblis, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Liepājas Simfoniskais orķestris.

Koncertā uzstāsies:
Viktorija PAKALNIECE / soprāns
Sniedze KAŅEPE / mecosoprāns
Rafals BARTMINSKIS / tenors
Rihards MAČANOVSKIS / basbaritons

Māris SIRMAIS / diriģents
VAK "Latvija"
Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā skanēs:
Wojcehs KILARS – "Orawa" skaņdarbs stīgu orķestrim
Wojcehs KILARS – "Missa pro pace"

Koncerts notiek sadarbībā ar 24. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu. Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

APMEKLĒTĀJU IEVERĪBAI: Koncerts plānots ar drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina negatīvu testu, vakcināciju vai pārslimošanu, kā arī bērnus līdz 12 gadu vecumam. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.Covid19sertifikats.lv

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē