Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

29. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Brāmss un opera

03.07.2021   20:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle

Vida MIKNEVIČUTE – soprāns
Reinis ZARIŅŠ – klavieres

Diriģents Atvars LAKSTĪGALA
Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā:
Johanness BRĀMSS, Džakomo PUČĪNI, Rihards VĀGNERS, Džuzepe VERDI

*

Koncerta pirmajā daļā skanēs Brāmsa Otrais klavierkoncerts — apvaldītas jūsmas un simfoniska vēriena piesātināta grandioza kompozīcija, kuras romantiskais vijīgums un spēkpilnība ir kā radīta pianista Reiņa Zariņa rokām, sirdij un prātam.

Latvijā pazīstamā dziedātāja Vida Miknevičute Liepājā uzstāsies neilgi pirms debijas Zalcburgas festivālā, un mēs klausīsimies, kā Vida pārtop par Verdi Amēliju (“Simons Bokanegra”) un Elizabeti (“Dons Karloss"), Pučīni Tosku un Mizeti (“Bohēma”), un programmu vainagos karaliskais Elizabetes dziedājums no Vāgnera operas “Tannheizers”. Orķestra spēli novērtēsim Verdi “Sicīliešu vesperes” uvertīrā, Pučīni saldsērīgajās “Krizantēmās” un Vāgnera “Loengrīna” III cēliena populārajā ievadā.

Pie diriģenta pults — liepājniekiem labi pazīstamais Atvars Lakstīgala, kura talants jo koši atplaukst romantisma laika mūzikas jūtu viļņos.

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

KLAUSĪTĀJU IEVĒRĪBAI: Visi šī gada zvaigžņu festivāla koncerti šobrīd plānoti ar atvieglotiem drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus, kas ir vakcinējušies pret vai pārslimojuši Covid-19 un to apliecina ar derīgu Covid-19 sertifikātu. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.Covid19sertifikats.lv

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē