Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

VALSTS SVĒTKU KONCERTS. LATVIJAI 102

17.11.2020   19:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle

Valsts svētku priekšvakarā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” un Liepājas Simfoniskais orķestris aicina savus klausītājus būt un svinēt kopā jau par tradīciju kļuvušajā Latvijas dzimšanas dienas koncertā!

Mūsu valsts 102. jubilejas svinības būs pirmā reize, kad Liepājas koncertzāles apmeklētāji varēs piedzīvot starptautisku atzinību iemantojušā diriģenta Aināra Rubiķa meistarīgo sniegumu. Savu pirmo tikšanos ar Liepājas klausītājiem Rubiķis iecerējis, veidojot koncertam īpaši pacilājošu, svinīgu un patriotisku programmu, kurā latvju folklora un tautiskas noskaņas vīsies ar latviešu simfoniskās mūzikas dižgaru radītām romantisma pērlēm. “Programmas tapšanā galveno lomu spēlēja mana tik ļoti retā būšana mājās, Latvijā. Jo ilgāk no savas zemes esmu attālināts, jo vairāk vēlos atgriezties pie tās saknēm,” neslēpj koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ainārs Rubiķis.

Koncertu atklās svinīgā Ādolfa Skultes Uvertīra, kas koncerta klausītājus jau no pirmajiem orķestra spēlētajiem akordiem ieraus svētku mutulī. Programmas turpinājumā viens no Latvijas šī brīža spožākajiem un starptautiski daudzsološākajiem pianistiem Daumants Liepiņš interpretēs vēlīnā romantisma meistara Pētera Barisona “Latvju rapsodiju”. Jāņa Mediņa apdarinātās Piecas latviešu tautasdziesmas izdziedās dramatiskais soprāns Liene Kinča, kura karjeru sākusi Latvijas Nacionālajā operā, bet pašlaik uzstājas nozīmīgos ārvalstu opernamos. Mārtiņa Brauna balāde “Tālavas taurētājs” Liepājas Simfoniskā orķestra grandiozajā skanējumā klausītājiem ļaus vēlreiz pārliecināties par komponista latvisko sīkstumu, bet programmas noslēgumā neiztikt bez Liepājas vēju iedvesmotā Imanta Kalniņa un viņa radītās svītas “Rotāju, dancoju”.

Ainārs Rubiķis ir Eiropā, ASV, Krievijā un Austrālijā pieprasīts operu un simfonisko orķestru diriģents ar plaukstošu karjeru. Kopš 2018. gada – Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs. No 2012. līdz 2014. gadam Ainārs bija Novosibirskas Valsts akadēmiskā operas un baleta teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Viņš diriģējis izrādes Maskavas Lielajā teātrī, Barselonas Liceu teātrī, Oberammergavas Passionstheater, Čikāgas Liriskajā operā, Bāzeles teātrī un Somijas Nacionālajā operā. ​Latvijas Nacionālajā operā Ainārs 2016. gada nogalē iestudēja Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins” un 2014. gada pavasarī – Kristapa Pētersona operu “Mihails un Mihails spēlē šahu” (kopā ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu).

​Piedalās:
Daumants Liepiņš (klavieres)
Liene Kinča (soprāns)
Liepājas Simfoniskais orķestris
Ainārs Rubiķis - diriģents

Programma:
Ādolfs Skulte (1909–2000) Uvertīra (1987)
Pēteris Barisons (1904–1947) “Latvju rapsodija” klavierēm un orķestrim (1945)
Romualds Kalsons (1936) Trīs daļas no svītas “Gadskartu ierazu dziesmas” (1985)
I. Allegro vivace
IV. Commodo, poco rubato
V. Andantino, ma risoluto
Jānis Mediņš Piecas latviešu tautasdziesmas balsij un orķestrim (1965)
“Dziedāj’ tautu tīrumā”
“Es meitiņa puišu dēļ”
“Aijā, žūžū”
“Dzied, māsiņa, vakarā”
“Meitiņ’ sēdēj’”
Mārtiņš Brauns (1951) Balāde “Tālavas taurētājs” (1975)
Imants Kalniņš (1941) Trīs daļas no svītas “Rotāju, dancoju” (2011)
III. Moderato
IV. Largo
V. Allegro

Rīkotājs: koncertzāle LIELAIS DZINTARS

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē

Oktobris