Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

KONCERTZĀLES "Lielais dzintars" 5 GADU JUBILEJAS KONCERTS

31.10.2020   17:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle

Koncertzāles “Lielais dzintars” piecu gadu jubilejas programmā ar simfonisku vērienu gaismā tiks celtas Liepājas klasiskās mūzikas vēstures epizodes, izceltas spilgtākās personības un pasaules zvaigznes.

Jubilejas koncertā tiks godināti pilsētai nozīmīgākie pagājušo gadsimtu mūzikas meistari — diriģents Arvīds Jansons un operdziedātāja Iraīda Jansone, Liepājas operas solists Mariss Vētra, komponists Alfrēds Kalniņš, ilggadējais orķestra mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis un citas spožākās personības.

Vēsturiski skanisku ieskatu Liepājas bagātajā muzikālajā vēsturē klausītāji varēs baudīt un retrospektīvā ceļojumā doties kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, soprānu Margaritu Vilsoni un tenoru Artjomu Safronovu.

Liepājnieki vienmēr lepojušies ar pasaules vērienu — jau pirms 100 gadiem Liepājas operā tika uzvestas Verdi, Rosīni, Bizē un Čaikovska operas, bet Liepājas Filharmonija savā pirmajā koncertprogrammā atskaņoja Bēthovenu un Vāgneru. Arī šodienas koncerta otrajā daļā neiztikt bez romantiskās mūzikas virsotnes — Pētera Čaikovska Vijolkoncerta, ko izpildīs Zviedrijā dzimušais, 19 gadus vecais vijolnieks, atskaņotājmākslas ģēnijs un Deutsche Grammophon mākslinieks Daniels Lozakovičs.

Daniels no vijolspēles brīnumbērna izvērties par apjūsmotu jaunekli un uzstājas ar pasaules labākajiem orķestriem un izcilākajiem diriģentiem. Neilgi pēc 15. dzimšanas dienas viņš parakstīja līgumu ar slaveno skaņu ierakstu namu Deutsche Grammophon un kļuva par šī nama jaunāko mākslinieku. Daniela spēli salīdzina ar vecmeistaru sniegumu, kritiķi raksta par “perfektu meistarību”, “nesalīdzināmu talantu”, “kaislības un precizitātes apvienojumu”, un patiešām — Daniela Lozakoviča spēlē ir spēks, vēriens, smalkums un kvēle.

Visa koncerta garumā uz skatuves būs koncertzālē rezidējošais Liepājas Simfoniskais orķestris, bez kura nav iedomājama koncertzāle “Lielais dzintars” un mūzikas aprite Liepājā. Pie diriģenta pults — LSO galvenais diriģents Gintars Rinkevičs.

Piedalās:
Daniels LOZAKOVIČS | Daniel LOZAKOVICH — vijole
Margarita VILSONE — soprāns
Artjoms SAFRONOVS — tenors
Agnese EGLIŅA — klavieres
LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
Diriģents Gintars RINKEVIČS | Gintaras RINKEVIČIUS

Koncertu vada Orests SILABRIEDIS

Koncertu organizē koncertzāle LIELAIS DZINTARS.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē

Aprīlis