Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls / ARLEKĪNS

12.03.2020   19:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle

Karels DOHNALS – klarnete (Čehija)
Orests SILABRIEDIS – stāstnieks

Programmā:
Karlheincs ŠTOKHAUZENS “Arlekīns” klarnetei solo

Izdompilnā modernista Karlheinca Štokhauzena unikālais “Arlekīns” sacerēts pirms 45 gadiem vienam pašam klarnetistam, kuram jāspēlē klarnete, jādejo un jāiejūtas mīma ādā.

To izcili dara čehu klarnetists Karels Dohnals – viņš aizraujoši rāda mums commedia dell’arte klasisko tēlu Arlekīnu, kurš ir dzīvespriecīgs, komisks, pie vajadzības pakalpīgs, palaikam drusku manierīgs. Tērpts tradicionālajā Arlekīna ģērbā, ko rotā krāsaini rombi, Dohnals pūš klarneti, dej, lokās, staipās, lakstojas ar dāmām publikā, pozē iedomātam fotogrāfam un pārliecina mūs, ka nekas nav neiespējams. “Štokhauzena “Arlekīns” Karela Dohnala sniegumā – tās bija satriecošākās 45 minūtes, ko jebkad esmu piedzīvojis,” Skotijas laikrakstā The Herald saka Kīts Brūss.

Karels Dohnals ir Prāgas Valsts operas orķestra, Trio Amadeus un Prāgas PhilHarmonia Octet dalībnieks, Ostravas Universitātes profesors un visā pasaulē pieprasīts, sirsnīgi gaidīts meistarklašu vadītājs. Dohnala īpašā uzmanības lokā ir laikmetīgā mūzika, un Štokhauzena skaniski dejiskais šedevrs ir kā radīts izcilā mūziķa mākslinieciskajām spējām un lieliskajai humora izjūtai.

Pirms Štokhauzena “Arlekīna” klausītājiem tiks daži vārdi par spēles iedabu un klasisko commedia dell’arte.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē

Aprīlis