Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

28. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts

07.03.2020   18:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle

Vilems LAČUMIJA / klavieres
Oskars PETRAUSKIS / saksofons

Gintars RINKEVIČS / diriģents
Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā:
Nikolajs RIMSKIS-KORSAKOVS – „Spāņu kapričio” op. 34
Moriss RAVELS – Koncerts klavierēm un orķestrim Solmažorā
Pēteris ČAIKOVSKIS – „Itāļu kapričio”
Ēriks EŠENVALDS – „Arktikas vīzijas:Jūra" (pasaules pirmatskaņojums)

Festivāla atklāšanas koncertā – divas simfoniskas kaprīzes. Jūras virsnieks Rimskis-Korsakovs piedāvā plaša vēriena spāniskus ritmus, savukārt viņa tautietis Čaikovskis atjauno zaudēto dzīvesprieku saulainajā Romā, un viņa mundro kaprīzi rotā itāļu tautasdziesmas.

Līdzās šiem 19. gadsimta šedevriem Ravela Klavierkoncerts Solmažorā sniedz 20. gadsimta pēckara Eiropas dzirkstošo vitalitāti, un lieliski, ka šajā spilgtajā neganta prieka opusā solists būs tieši Francijā dzimušais Vilems Lačumija. Par Lačumiju franču presē teikts, ka viņu apbūrušas fejas. Vissarežģītākos laikmetīgās mūzikas paraugus pianists padara aizraujošus kā detektīvromānus, un viņa saikne ar klausītājiem ir maģiska.

Visubeidzot jaundarbs – Ērika Ešenvalda Koncerts saksofonam un orķestrim “Arktikas vīzijas. Jūra”. Daudzviet pasaulē zināmais latviešu meditāciju meistars un virtuozais ainavists labi pazīstams ar ziemeļu dabu, viņa “Liepājas koncerts” bija veltīts arktiskās nakts burvībai. Jaundarbā Ešenvalds pievērsies ziemeļu jūras skarbajiem plašumiem, pār kuriem kā mirdzošs debesu raksts vīsies Oskara Petrauska neatkārtojami skaistā saksofonskaņa.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē

Aprīlis