Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Zvaigznes dzintarā - Jāņa Vecbrāļa foto izstāde

05.03.2019   17:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS

Iemūžinātas melnbaltās fotogrāfijās izstādē būs apskatāmas spilgtākās “zvaigznes” no Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncertiem laikā no 2016. līdz 2018. gadam. Izstādi varēs skatīt līdz 14.aprīlim.

Par izstādi fotogrāfs Jānis Vecbrālis stāsta:

Fotografēju Liepājas Simfoniskā orķestra koncertus jau 8 gadus. Pa šiem gadiem ir sakrājusies pietiekami iespaidīga fotogrāfiju kolekcija. Pirms vairākiem gadiem man bija izveidota fotogrāfiju sērija, ar nosaukumu "Saskati mūziku", šī izstāde no 2016.gada 15 reizes ir bijusi eksponēta Latvijā, savukārt 2018.gadā to varēja baudīt arī Haifā, Izraēlā.

Tā kā koncertzālē "Lielais dzintars" "Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls" ir noritējis jau 3 gadus, orķestra vadība nāca klajā ar ideju radīt tieši ar šo festivālu saistītu fotoizstādi. No lielā fotodarbu apjoma nebija viegli izraudzīties fotogrāfijas šīs izstādes veidošanai. Daudzu stundu garumā klejoju pa arhīviem, meklējot īstās bildes, kas parāda festivāla 3 gadu būtību. Tad radās ideja, vadīties pēc saukļa "Zvaigznes dzintarā", un tas jau atviegloja uzdevumu. Katrā festivālā ir piedalījās "atslēgas mūziķis, zvaigzne" – tas tika ņemts par izstādes pamatu. Rezultātā tika atlasītas 23 fotogrāfijas, kas saistās ar šī festivāla pēdējiem 3 gadiem, kad tas norisinājies Liepājas jaunajā koncertzālē. 

Aprīlis