Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Opera “Suitu sāga”. Pasaules pirmizrāde

09.11.2019   18:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle

“Suitu sāga” ir stāsts par neprātīgu mīlestību, kuras redzamā zīme jau gandrīz četrsimt gadu ir unikālais suitu tautas tērps. Stāsts par Alšvangas valdniekiem Johanu un Barbaru, kuri viens otra dēļ uz spēles lika tik daudz. Stāsts no Kurzemes dzīlēm – Riharda Dubras opera “Suitu sāga” – pirmā opera, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma.

Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tapusi jauna latviešu oriģinālopera. Viens no pasaulē vispieprasītākajiem latviešu komponistiem Rihards Dubra radījis darbu, kura sižeta pamatā ir vēsturiski notikumi Kurzemē pirms četrsimt gadiem. Libreta autors ir kādreizējais Alsungas prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga, savukārt, režisors ir liepājnieks - Leons Leščinskis.

Operu “Suitu sāga” iestudēs izcilais latviešu diriģents, Valsts akadēmiskā kora “Latvija” līderis un Dziesmusvētku virsdiriģents Māris Sirmais, galvenās solistu lomas izpildīs Ilze Grēvele-Skaraine, Mihails Čuļpajevs, Rihards Mačanovskis, Laura Grecka, Rinalds Kandalincevs, muzicēs Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Liepājas Simfoniskais orķestris.

Rihards DUBRA / komponists
Gatis Mārtiņš BEZDELĪGA / libreta autors
Leons LEŠČINSKIS / režisors

Māris SIRMAIS / diriģents

Ilze GRĒVELE-SKARAINE / soprāns
Mihails ČUĻPAJEVS / tenors
Rihards MAČANOVSKIS / bass
Laura GRECKA / mecosoprāns
Rinalds KANDALINCEVS / baritons

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA
Liepājas Simfoniskais orķestris

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē