Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / eksprezidents Raimonds Vējonis /

Dzintaram Jurgelaitim 50

03.04.2017   19:00
Koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle

3. aprīlī 50 gadi būtu apritējuši cilvēkam, kurš atstājis lielu ieguldījumu ne vien Liepājas, bet visas Latvijas akadēmiskās mūzikas dzīvē. Koncertā piedalīsies pirms nu jau 4 gadiem negaidīti mūžībā aizgājušā mūziķa draugi un audzēkņi no Liepājas, Rīgas, Helsinkiem un Malmes.

Muzicēs gan klarnetists Ints Dālderis, Zviedrijā dzīvojošais un strādājošais fagotists Anrijs Ivanovskis, Helsinku operas orķestra fagotu grupas koncertmeistars Janne Pulkinens, gan Liepājas stīgu kvartets, LSO mūziķi – fagotisti Artis Zēns, Edgars Reimanis, Raimonds Gulbis, obojists Mārtiņš Zālīte, arī pianiste Agnese Egliņa un mūziķi no Rīgas orķestriem – flautiste Anete Toča, fagotisti Aivis Klibinskis, Normunds Zvejnieks, Reinis Burkins un Mārtiņš Grīnbergs.

Programma paredzēta ļoti daudzveidīga – skanēs gan Mocarta un Pulenka, gan Mendelszona un vēl daudzu citu autoru populāri darbi. Gaidāms arī komponista Emīla Zilberta skaņdarba „Sarunas ar draugu” fagotam un elektronikai pirmatskaņojums Latvijā, ko izpildīs fagotists Anrijs Ivanovskis. Uzstāsies arī savulaik ļoti populārais Liepājas Simfoniskā orķestra brasa ansamblis (Juris Tereščuks, Jānis Ivuškāns, Oleksijs Demčenko, Viktors Hrustaļovs, Mārtiņš Leišavnieks, Ingus Novicāns, Mārcis Auziņš, Eižens Baļķens, Artūrs Hrustaļovs, Māris Zīlmanis), kas bija viens no Dzintara Jurgelaiša veiksmīgākajiem projektiem. Koncerts būs ievērojams arī ar to, ka pirmo reizi uz vienas skatuves muzicēs tik daudzi fagotisti.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Liepājas Kultūras pārvalde un Latvenergo.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzē