SERGEJS PROKOFJEVS

"PĒTERĪTIS UN VILKS"

 

Pārsteidzošs Sergeja Prokofjeva darbs – simfoniskā pasaka „Pēterītis un
vilks”
.
 Pasaku sacerējis pats komponists, un 1936.gada
maijā autora vadībā darbs tika pirmatskaņots. Kopš tā laika "Pēterītis un vilks" savaldzinājis pasaules izcilākos diriģentus, mūziķus un aktierus. Pasaka devusi impulsu arī citu mākslas žanru pārstāvjiem.

Kopš tālā 1936. gada, kad darbs tika pirmatskaņots, tas vilinājis prominentus diriģentus un dažādu 
žanru māksliniekus iejusties atraktīvajā mūzikā un sociālisma laikmeta varoņu tēlos. 

 


 

Kā gan vēl pievilināt jauno paaudzi nopietnajai mūzikai, pasaules klasikas šedevriem, ja ne ar pasaku?! Un ja vēl šī pasaka iesaiņota tik pievilcīgā konfekšu papīrītī – lieliskā multfilmā. Filmas autore ir britu scenāriste un režisore Sjuzija Templton (Suzie Templton), kas 2007. gadā par šo filmu saņēma „Oskaru”.

Volts Disnejs jau 1946. gadā radīja multiplikācijas versiju šai pasakai, bet 1975. gadā britu mūziķi Braiens Īno, Fils Kolins, Harijs Mūrs, Manfreds Mens „Pēterīti un Vilku” izpildīja kā rokoperu. Latvijas Radio fonotēkā šo darbu ieskaņojis leģendārais pasaku stāstnieks Harijs Misiņš, simfonisko orķestri vadot Centim Kriķim.


Kopš pasakas pirmā ieskaņojuma 1936.gadā, ko veica Bostonas Simfoniskais orķestris, darbs angļu valodā vien izdots apmēram 50 versijās.

 


Izdevniecības "Upe tuviem un tāliem" izdevumam "Pēterītis
un vilks" papildus oriģinālierakstam pievienota arī karaoke versija, tās pavadībā pasaku varēs stāstīt ikviens, kad un kur vien to vēlēsies.

 

 

 
Vairāk informācijas par koncertiem:

Antra Beļska
sales@lso.lv
20236220
 


« Septembris 2014 »