Ešenvalda Liepājas koncerts Ventspilī un Kuldīgā

28.februārī Liepājas Simfoniskais orķestris dosies uz Ventspili, savukārt 20.martā uz Kuldīgu, lai atskaņotu vēl nesen Dienas gada balvai kultūrā 2012 nominēto Ceturto Liepājas koncertu „Arktikas nakts vīzijas” klarnetei, orķestrim un elektronikai.

Pasaulē atzītā latviešu komponistaĒrika Ešenvalda Ceturtais Liepājas koncerts „Arktikas nakts vīzijas” klarnetei, orķestrim un elektronikai, kas ar vētrainām ovācijām izskanēja jau Liepājā un Rīgā, vēsta par naksnīgajiem Ziemeļiem. Caur dabas norišu atainojumu komponists mēģina uzminēt pasaules esības noslēpumu, necenšoties pārsteigt vai šokēt klausītājus ar nedzirdētiem un pašmērķīgiem skaņu mākslas efektiem. Tas pagaidām ir jaunākais no gaidāmā 12 Liepājas koncertu cikla skaņdarbiem, ko latviešu komponistiem turpina pasūtināt Liepājas Simfoniskais orķestris.

Ceturtais Liepājas koncerts koncertprogrammā „Mana dzimtene” Ventspilī (28.februārī plkst.19:00 teātra namā „Jūras Vārti”) un Kuldīgā (20.martā plkst.19:00 Kuldīgas Kultūras centrā) izskanēs diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Klarnetes solo izpildīs Ints Dālderis.

Koncertā klausītāji dzirdēs arī Alfrēda Kalniņa vien 4 minūtes īso, par simfonisko idilli nosaukto skaņdarbu „Mana dzimtene” un vienu no visu laiku spēlētākajiem un iecienītākajiem simfoniskajiem superhitiem – Antonīna Dvoržāka Devīto simfoniju „No Jaunās pasaules”, kas pārpilna afroamerikāņu un indiāņu mūzikas iespaidiem.

„Ešenvalda Liepājas koncerts ir brīnišķīga mākslas parādība, kas guvusi lielu ievērību, tāpēc gribam to parādīt arī citviet Latvijā, un šoreiz tā būs Kurzeme. Tā kā pēdējā laikā esam kopuši latviešu jaunās mūzikas druvu, atsvaram šajā programmā skanēs latviešu fundamentāls skaņdarbs – Kalniņa „Mana dzimtene” un Dvoržāka megahits, kas apvieno gan klasiskas vērtības, gan etno mūziku, gan svaigu skatu uz dzīvi,” par gaidāmajiem koncertiem stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Biļetes uz koncertu Ventspilī var iegādāties visās „Biļešu servisa” kasēs, kā arī teātra namā „Jūras Vārti”, savukārt uz koncertu Kuldīgā – Kuldīgas Kultūras centra kasē« Oktobris 2016 »