Orķestris ir spoža dzintara lāse, kas no Liepājas atmirdz pasaulē. / Valsts prezidents Raimonds Vējonis /

LIEPĀJAS VASARA / Mūzikas festivāls

Festivāls LIEPĀJAS VASARA, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla LIEPĀJAS VASARA garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783.gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato un vēl citi.

 

22.07.2017. plkst. 18:00, koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle
LSO VASARAS KONCERTS "LIELAJĀ DZINTARĀ"
Liepāja, vasara un simfoniskā mūzika ir nesaraujami lielumi, kas kopš 1881. gada pilsētā akcentē un kopj Eiropas mūzikas tradīciju. Bēthovena Pastorālā simfonija, Grīga “Pērs Gints” un speciāli Liepājai komponēta koncerta balsij ar orķestri pasaules pirmatskaņojums – notikums, kurā savijās vēstures saknes un nākotnes spārni...

 

02.08.2017. plkst. 19:00, koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle
GUNTIS KUZMA UN LIEPĀJAS STĪGU KVARTETS
Skaidras līnijas, izlīdzināts skanējums un veselīgs patoss – klasiķu Haidna un Reihas kamermūzikas izcilās vērtības. Un vēl – romantisma pieskāriens Volfa Serenādē un spirdzinošs salto gruzīnu Cincadzes miniatūrās.
Liepājas Stīgu kvartets kopā ar īpašo viesi – starptautisko konkursu laureātu, klarnetistu Gunti Kuzmu.

 

09.08.2017. plkst. 19:00, koncertzāle LIELAIS DZINTARS, Dzintara Jurgelaiša zāle
PINA NAPOLITANO. KLAVIERVAKARS
Reizē izsmalcināta un ekspresīva Pina Napolitano ievedīs klausītāju īpašā atmosfērā, smalkās struktūrās un noslēpumainos apstākļos, ko uzburs Eiropas kompozīcijas skolas lielmeistaru klaviermūzika.

 

11.08.2017. plkst. 19:00, koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle
LUCS KĒLERS. EIROPAS KOMPONISTU SIMFONISKIE MEISTARDARBI
Itāļu, austriešu, vācu un čehu komponistu meistardarbi vasarīgā gaisotnē. Diriģenta Luca Kēlera interpretēti, Mocarta, Šūberta un Dvoržāka darbi iegūs īpašu dzidrību un vitalitāti. Dāvana klausītājiem – Marčello obojas koncerts, kura skaistuma priekšā Eiropā ir kapitulējušas daudzas paaudzes.

 

15.08.2017. plkst. 19:00, koncertzāle LIELAIS DZINTARS, lielā zāle
BAIBA SKRIDE UN EIROPAS SAVIENĪBAS JAUNIEŠU ORĶESTRIS
Eiropas Savienības jauno mūzikas talantu orķestris simbolizē Eiropas vienotības, sadarbības un ārkārtēji augstās kvalifikācijas ideju. Tik jauni, bet jau tik varoši. Un vēl – Baibas Skrides pirmā uzstāšanās Lielajā dzintarā! Izcilības svētki.