„Ar Liepājas Simfonisko orķestri pēdējos gados esmu uzstājies vairākkārt – tā līmenis šobrīd ir sasniedzis patiešām pasaules klasi. Tas ir izcils orķestris un man ir ļoti liels lepnums, ka mums Latvijā tāds ir.”


pianists VESTARDS ŠIMKUS
(Latvijas Radio 1, "Kultūras Rondo", 05.2013.)

 

„Man bija milzīgs prieks koncertēt ar Liepājas Simfonisko orķestri. Mani ļoti pozitīvi pārsteidza šo mūziķu nodošanās darbam un fantastiskā spēja iejusties mūzikā. Galvenais diriģents Atvars Lakstīgala savu orķestri mērķtiecīgi vada uz augstākām virsotnēm.”

diriģents LUCS KĒLERS / Vācija
Berlīnes mākslu universitātes profesors,
viens no diženākajiem diriģēšanas profesoriem Eiropā

 

„Orķestris ir ļoti muzikāls, tas lieliski izjūt mūziku un vēlas precīzi izprast manas idejas. Mūziķi ne vien precīzi atspēlē nošu tekstu, bet arī perfekti zina, kas mūzikā ir pats svarīgākais! Tāpēc arī rezultāts ir brīnišķīgs.”

diriģents TADEUŠS VOICEHOVSKIS / Polija
(Bizness i Baltija, 23.04.2011.)

 

„Liepāja man ir jaunatklājums. Katru reizi, kad ierodos Liepājā, atklāju ko jaunu, ziedošu, apburošu. Ir tāda sajūta, ka cilvēki mīl savu pilsētu. Lielākā Liepājas vērtība ir Liepājas Simfoniskais orķestris – tā ir unikāla rota, kas savulaik dota pilsētai. Orķestra klātbūtne un koncerti attīra gaisu, ko dažreiz piesārņo slikta rokmūzika un popmūzika. Orķestris dod mūzikas tīrību, tas ir zelta vērtē, tas ir tik pat svarīgi kā tīrs ūdens. Orķestris attīra vēju no dažkārt piedrazotās, sliktās skaņas. Ceru, ka Liepāja par katru cenu saglabās šo vērtību.”

diriģents MĀRIS SIRMAIS
Valsts akadēmiskā kora „Latvija” un jauniešu kora „Kamēr...”
galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs

 

„Mani lieliski uzņēma. Brāmsa simfonijā (Nr.2) lieliskais diriģents (Lucs Kēlers) orķestra skanējumu padarīja izcilu. Muzikālā interpretācija bija emocijām pārbagāta. Neatkārtojams sniegums! Savukārt Mocarta simfonijā (Nr.40) bija jūtams vieglums un orķestra kamermuzicēšanas kvalitātes. Man bija ļoti viegli spēlēt Haidna Trompetes koncertu. Tas man bija patiess baudījums!”

KETILS KRISTENSENS / Dānija
Dānijas Karaliskā orķestra pirmā trompete

 

„Pianisma zvaigžņu festivāla apmeklējumi noteikti ir bijis viens no būtiskākajiem stūrakmeņiem manā pianista izaugsmē. Savulaik tā man bija ne ar ko neatsverama iespēja tuvplānā redzēt un dzirdēt vairākus mūsu laikmeta izcilākos pianistus.”

pianists VESTARDS ŠIMKUS
(Latvijas avīze, 9.03.2011.)« Decembris 2014 »